jak-sie-uczyc - Jak rozumiecie zdanie \"wiara własnością serca\"?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak rozumiecie zdanie "wiara własności...
Napisano 12-10-2008 15:35
, przez sylwia72
Potrzebuje opinii innych jak rozumieja temat "wiara wlasnoscią serca". Niby proste, ale jakby sie glebiej zastanowic to trudno mi okreslic o co w tym temacie chodzi. Prosze o wasze przemyslenia, z gory dzieki ;)
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 28-11-2020 23:06:02
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 27-10-2009 15:57
, przez kanu
jezeli chodzi ci o wiare chrześcijańska to nie bede sie wypowiadal bo moderator Grzegorz Z.i tak wyrzuci mój post jak robił to wielokrotnie poniewaz miałem inny poglad na sprawy wiary.
odpowiadajac na pytanie to moim zdaniem oznacza to ze człowiek nosi swoja wiare i miłość (obojetnie do kogo) w sercu i nalezy ona wyłacznie do niego.Moze to byc miłósć do Jezusa ,Allacha czy Buddy itp,ale tez rowniez do np.matki czy dziecka.I tej wiary i miłości nikt nie jest mu w stanie zabrać!.mozesz wierzyc w co tylko zechcesz - bo masz do tego prawo poniewaz jestes wolnym czlowiekiem- i pomimo ze bedziesz napietnowana przez przez innych to bedziesz nosiła ta wiare w swoim sercu i nkit i nic nie bedzie w stanie jej zniszczyc.
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 27-10-2009 16:59
"Serce" jest symbolem tego, co nazywamy sferą uczuć wyższych, a co odróżnia w sposób widoczny człowieka od zwierząt (bo np. małpy człekokształtne mają elementy rozumu, ale nie ma w nich tego współczucia, jakie przejawiają np. wolontariusze, z własnej woli szukający okazji do czynienia dobra i np. opiekujący się nieuleczalnie chorymi dziećmi). Zdanie "wiara jest własnością serca" oznacza moim zdaniem, iż człowiek odczuwa nie tylko racjonalnie, rozumowo, ale także uczuciowo odczuwa potrzebę odwoływania się do czegoś, co nie da się ogranąć samym rozumem, lecz wymaga wiary; wiary mianowicie w Istotę Absolutną, wyższą, której istnienia nie da się udowodnić empirycznie ani matematycznie.

P.S. Nie rozumiem tezy kanu: w jaki sposób w miłości np. matki do dziecka widzisz objawy wiary? wiary w co, mianowicie? (akurat miłość macierzyńska jest i u zwierząt...).
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 27-10-2009 19:42
, przez kanu
Czy ty sie zawsze lubisz tak czepiac?
Nastepnym razem ujme to w cudzysłowiu moze to da ci do myselnia."wiara" w matke powoduje ze czlowiek "wierzy" w jej słowa ,w to jak go wychowuje i ze kroczy właściwą drogą np.wychowujac w duchu jakiejś religi.
wiara w dziecko daje matce "wiare" w to ze jest "tam u góry ktoś" kto chciał aby ono przyszło na świat itp.itd
Ja rowniez sie z toba nie zgodze ze zwierzeta nie posiadaja uczuc!!! - co zostalo juz dawno udowodnione np.na małpach.Przeczysz zreszta sam sobie - miłość to przeciez rodzaj uczucia a piszesz ze zwierzeta jej nie posaidaja - wybrałes akurat przykład współczucia ale sadzac po całej treści twojego postu uważasz ze zwierze to tylko zwierze.Fakt ze zwierzeta nie posiadaja wielu tak wspaniałych cech jak człowieka,ale czasami mam wrażenie ze to właśnie zwierzeta powinny nas uczyc patrzac na niektórych ludzi i ich postępowanie.
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 27-10-2009 19:59
Nie pisałem, że zwierzęta nie mają uczuć, tylko że nie mają "wyższych uczuć" - zresztą na marginesie głownego zagadnienia.

Czy fakt, że nie rozumiem Twojego wywodu oznacza, że się czepiam, czy że proszę Cię o wyjaśnienie?

Wyjaśnij mi jeszcze, co to jest :"wiara w dziecko"? Czy można wierzyć w coś, co jest namacalnym faktem?- przecież, że dziecko jest, każdy widzi!

Spróbuj bardziej bezpośrednio odpowiadać na pytanie: co to znaczy, że wiara jest właściwością (czyli inaczej cechą charakterystyczną, atrybutem - jeśli nie rozumiesz słowa "własność") serca.
Jak rozumiecie zdanie...
Napisano 27-10-2009 20:59
, przez kanu
Ciekawe co masz na myśli mowiac "uczucia wyższe"?
Na przykład poczucie winy?(a jest to uczucie wyzsze) Jak wyjaśnisz radosne powitanie ze strony psa, a potem jego nagłe zniknięcie, kiedy przychodzimy do domu i odkrywamy poobgryzne papcie a zdarza sie to po raz pierwszy? Pies wyraźnie zabawił się pod naszą nieobecność, być może dając nawet do zrozumienia, że trwała zbyt długo, ale skąd wie, że skutki tej zabawy niekoniecznie wywołają entuzjazm? Psia intuicja?Jak wyjaśnić zachowania zwierząt „tęskniących” i oczekujących na utraconych właścicieli, albo znakomitą pamięć słonia?
Ale do rzeczy
co mialem na mysli? wierzyc mozna w rózne rzeczy ale wiara,nie ta religijna (a w zadanym pytaniu nic na ten temat nie ma ,mozna sie jedynie tego domyslac bo jest umieszcone w temacie "religia" ani o jaka "istote absolutna i wyzsza"chodzi- bo tobie raczej o Boga,- tez nie okreslono) to rowniez wiara w to ze np.wychowamy to dziecko na dobrego czlowieka i pomimo tego ze ktos byc moze powie w przyszlosci ze nasze dziecko jest złym człowiekiem to my mamy w sercu ta wiare ze jest to jednak dobry czlowiek.

Nie bede dalej dyskutowal bo zgodnie z jakims tam paragrafem regulaminu jest to zabronione no i po prostu uwazam ze odpowiedzialem na pytanie a ta nasza dalsza dyskusja jest po prostu nie w temacie
aha - pod iloma "nickami" wytsepujesz na tych forach? - bo juz sie pogubilem:)
pytanie:
odpowiedź: