jak-sie-uczyc - Jak nauczyć się angielskiego?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Jak nauczyć się angielskiego...
Napisano 31-03-2005 19:37
Pomóżcie mi, proszę.
Mam 41 lat, chodzę do szkoły, jestem na czwartym semestrze w liceum, podjęłam naukę po 23 latach przerwy. Nigdy nie miałam możliwości nauki jezyka zngielskiego, teraz mam, ale za nic nie mogę się go nauczyć. Proszę, w jaki sposób najszybciej i najdogodniej mogę się go nauczyć? Dziękuję, Elik1964.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej ...
Napisano 28-11-2020 23:14:47
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej ...
Napisano 31-03-2005 19:47
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej takie poprostu nie istnieją. Aby nauczyć się jakiegokolwiek języka potrzeba poświęcenia i czasu. Przedewszystkim proponuję Ci spróbować uczyć się po 20 min dziennie oczywiście możesz więcej jeśli pozwoli ci na to twój czas. Dobrą rozwiązaniem jest uczenie się w szkołach, które uczą metodą Callana. Jeśli jednak nie masz ochoty zmieniać szkoły lub nie podoba Ci się ten pomysł to proponuję Ci dość prostą metodę, która polega na wypisniu wszystkich wyrazów na małe kolorowe karteczki i czytaniu ich po kilka razy dziennie. Jest to metoda, której poświęcisz trochę czasu, ale efekt zadowoli Cię. Życzę powodzenia!
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 15-02-2010 09:46
, przez iksem
Cześć zgadzam się na szybkiej i dobrej metody na angielski. Z angielskim jest jak z gitarą, to umiejętność sprawia że potrafimy. Musimy dużo ćwiczyć to na pewno.
Co radzę każdemu to UCZENIE SIĘ ZA POMOCĄ USZU. Sam osobiście polecam wszystkim kurs Effortless English, na który możecie zapisać się za darmo na www.EffortlessEnligsh.pl Bedziesz dostawac za darmo newslettery. Później mozna kupić lekcje za 97$ czyli jakieś 300 zł na nasze złotówki, jak dla mnie nie jest to fortuna. Jeśli kogoś również stać to polecam.

http://www.EffortlessEnglish.pl

Powodzenia
Zapisz się na kurs:)
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 18-02-2010 13:16
, przez natasza15
nie ma dobrej metoty na nauczenie sie szybko Angielskiego ..... trzeba sporo czasu i pracy nie mozna zrobic to hop siup ..... ;)
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 17-11-2010 15:48
, przez tracjusz
zgadzam się z przedmówcą ;) na to trzeba poświęć czas... choć szybciej jest np. w szkole Axon - tam jeden poziom robi się w jeden semestr, a nie jak w innych szkołach - w rok ;p mają sporo placówek w Polsce, np w Krakowie, Wieliczce, Bielsku-Białej czy Katowicach... no i w innych miastach też, ale już nie pamiętam gdzie ;p
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 29-11-2010 23:12
, przez andreu
ja z kolei polecam szkołę speak up. to duża sieć więc bez problemu w większych miastach znajdziesz ich szkoły. Nauka jest dość elastyczna i według mnie koszty na miesiąc nie są duże.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 18-02-2011 11:50
Zdecydowanie powinnaś zacząć od zapisania się na kurs językowe, ja wiem że sama się nie mogłam do nauki za nic zmotywować, teraz chodzę na kurs do Axona, a oprócz tego staram sie w miare wolnego czasu robić jak najwięcej w domu. W sieci masz dużo stron gdzie znajduja się programy do nauki, z różnymi ćwiczeniami. Poza tym filmy i książki po angielsku żebyś się mogła "opatrzeć" i "osłuchać" języka.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 28-03-2011 13:06
W twojej sytuacji, to kurs jest dobrym rozwiązaniem. Zrobią ci pewnie teścik i sprawdzą, w której grupie powinnaś być. Generalnie to najlepszy sposób, żeby dostać kurs dostosowany do twoich umiejętności. Ja wybrałem speak up i mogę ci polecić. Masz różne zajęcia i uczenie się albo przypominanie podstaw nie jest nudne ;)
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 25-04-2011 11:08
, przez andreu
na pewno trzeba być regularnym, jeśli potrafisz się sam moblilizować to jak najbardziej można się uczyć samemu, większość osób w tym ja potrzebuje mobilizacji z zewnątrz, prace domowe zajęcia z grupą itd. w SpeakUp z racji że jest to duża szkoła powinny być grupy odpowiednio wiekowe. Wtedy w grupie będą ludzie w podobnym wieku i nauka będzie milsza. Mnie zawsze zależy też na kontakcie z nativem, aby mieć kontakt z kimś kto jest z poza naszej kultury. Polecam takie rozwiązanie jak praca w małej grupie. Wymiana doświadczeń, więcej możliwości poprawy błędów, których się normalnie nie zauważa. Do tego można oglądać dodatkowo sobie jakieś filmy w oryginalnej wersji językowej.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 20-06-2011 20:47
Według mnie nie ma szybkiej metody. Należy raczej unikać korepetycji, gdyż z czasem zbyt mocno zaczynamy się kumplować z lektorem, dobra szkoła angielskiego powinna działać długo, szkoły powyżej 10 lat jak w Warszawie English For You, Angloschool , WSC, TFLS, gwarantują jakość usług,stabilną pozycję. Znam osobiście English For You w Warszawie. Podobało mi się,że zajęcia prowadzone są w małych grupach z native speakerem, szkoły oferujące taki system i kontakt z osobą kraju anglojęzycznego pomagają przełamac bariery mówienia.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 22-06-2011 20:38
, przez andreu
gadatliwy jeszcze zapomniałeś o Speak Up. Oni tez dość długo istnieją na rynku, także we warszawie. To jest firma Learning Systems czy jakoś tak.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 15-08-2011 23:59
, przez jarus123
Ja także zgadzam się z gadatliwym11, szkoły działające dłużej niż 10 lat dają poczucie bezpieczeństwa, czytałem o Speakup, obchodzą właśnie 10 lat i to jest na ich plus. Osobiście w Warszawie korzystam z English for You, szkoła fajnie zorganizowana, zdałem dzieki ich systemowi FCE
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 17-08-2011 16:55
, przez siwaaa
jest dużo fajnych stronek do nauki, ale mogą stanowić raczej wsparcie niż samodzielną naukę np. http://pl.english-attack.com/ czy busuu
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 05-09-2011 11:51
, przez lovelinka
Nauka, jeszcze po tylu latach przerwy wymaga przede wszystkim systematyki. Najlepiej zainwestować w szkołę językową. Moja siostra chodziła do Speak Upa i go bardzo chwaliła. Może zapoznaj się z ich ofertą. Najkorzystniej poumawiać się na rozmowy, aby dowiedzieć się czy taki system nauki odpowiada.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 15-09-2011 14:27
Niestety faktem jest, że w tym wieku troche trudniej jest się nauczyć czegoś zupełnie nowego. Ale nie oznacza to, że nie można, że się nie da. Myśle, że w tym wypadku nie można liczyć tylko na siebie. Samodzielna nauka języka nie zda egzaminu. Na Twoim miejscu poszukałambym jakiejś dobrej szkoły językowej. Ale nie na zasadzie lekcji grupowych z różnymi ludzmi o różnych umiejętnościach i wiedzy. Najlepsze będą indywidualne zajęcia dostosowane to Twoich możliwości i potrzeb. Jeśli jesteś z Warszawy to polecam szkołe HappyHours która ma właśnie takie indywidualne podejście do klienta. Odsyłam Cię do ich strony: www.happyhours.edu.pl
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 17-10-2011 13:04
, przez lovelinka
Teraz masa szkół ma indywidualne podejście do klienta, przecież Speak UP też. Najlepiej zapisać się na zajęcia próbne i wybrać dla siebie najlepszą. Każdy jak wiadomo ma inne oczekiwania :P
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 19-10-2011 21:38
, przez justy89
Elu, trafiłam ostatnio na świetny darmowy videokurs:

http://fastlearn.pl/

nie dość, że metody są genialne, mnóstwo zabawy przy nauce, to jeszcze dostajesz gratis program i tysiące gotowych fiszek. Polecam szczerze - brat płacił za podobny kurs 1500 zł.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 26-10-2011 10:48
, przez jarus123
Każdy niech wybiera co uważa, ja już chyba zwyczajnie zapuściłem korzenie w English for You przy Grochowskiej Warszawie. Może dlatego ,że podoba mi się system dualny, duzo konwersacji z różnymi Nativami
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 28-10-2011 15:06
A ja uważam, że jest! Języka angielskiego najefektywniej uczy się...NIE na pamięć. Wszyscy lektorzy wałkują tylko slówka i gramatykę, uczniowie mechanicznie uczą się na pamięć, a potem bardzo szybko zapominają jak brzmiała dana reguła i boją się w ogóle odezwać. Znam świetnego native speakera (ma obecnie swoją firmę PELT), który mi pokazywał, że angielski, tak jak polski, można po prostu naturalnie zrozumieć i swobodnie się nim posługiwać. Dziś nie mam problemów z rozmawianiem po angielsku, nawet sama wymyślam jakieś słowa jak mi brakuje-jak po polsku:) Polecam!
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 30-10-2011 11:55
, przez cwelek
Szybkiej metody oczywiście nie ma,ale według mnie szkoły oferujące bardzo rozbudowaną część konwersacyjną mają zdecydowanie większe możliwości. Jeżeli mówimy o Warszawie to system dualny oferowany zarówno w English for You i Angloshool jest pomocny.Polski lektor= gramaytka, Native Speaker=konwersacja. English for You oferuje jeszcze bardzo fajne dodatkowe warsztaty w formie klubowej
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 02-11-2011 14:18
, przez lovelinka
Też tak uważam. SPeak Up ma też bardzo rozbudowane konwersacje. Takie kursy się opłacają, bo potem są właśnie efekty.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 30-12-2011 10:52
, przez ca-pe
Jeżeli rozmawiamy o Warszawie zdecydowanie godna uwagi jest opisywana już opcja systemu dualnego English For You, małe grupki, połowa zajeć z polskim lektorem i połowa z Natviami. Bardzo zrównoważona metoda.
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 04-01-2012 19:42
Jest metoda - sprawdzona i darmowa! Mimo, że masz swoje lata to mogę Ci gwarantować, że to zadziała też dla Ciebie. Bo wystarczy, że będziesz czegoś naprawdę chcieć. Chcesz mówić po angielsku? Musisz zacząć od małych kroczków, później przejść dalej. No i może zdecydować się na jakiś kurs.

Pozdrawiam,

Arek
____________

http://www.ProstyAngielski.pl
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 04-01-2012 22:21
https://www.etutor.pl/?p=englishonline Wejdź i ucz się 2 razy szybciej angielskiego online.

Metoda eTutor pomogła tysiącom osób nauczyć się angielskiego w naturalny i przyjemny sposób. Zapamiętuj słówka, kojarząc je z obrazkami. Ucz się przydatnych zwrotów, oglądając lekcje wideo. eTutor przeprogramuje Twój umysł, dzięki czemu zaczniesz płynnie mówić po angielsku!
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 07-01-2012 17:16
, przez kruger
Nie chodziłem nigdy do żadnej szkoły językowej, gdyż języka nauczyłem się podczas pobytu w Australii, natomiast wiem, ze English For You to dobra szkoła z dobrą metodą, moja dziewczyna nauczyła się mówić w tej szkole
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 06-02-2012 13:29
Wydaje mi się, że to oferuje English For You jest ciekawa propozycją, zwłaszcza dla tych co się boją mówić
Witam! Nie ma metody szybkiej i dobrej...
Napisano 07-02-2012 11:33
Wszystko zależy od tego jak wiele czasu można poświęcić na naukę. O ile masz czas oraz liczysz się z jakimś kosztem - racjonalnym rozwiązaniem będzie prywatny kurs językowy.

Możesz szkolić się we własnym zakresie, jeśli nie potrzebujesz żeby ktoś Cię motywował. (np. poprzez uczestnictwo w kursie językowym)

Rekomenduję FISZKI do nauki języka obcego wraz z uzupełniającymi płytami CD do nauki odpowiedniej wymowy.

http://www.fiszki.pl
Odp: Jak nauczyć się angielskiego...
Napisano 25-05-2012 13:04
, przez Dorotha90
mojeej mamie, kiedy mysialam sie tak nagle nauczyc angielskiego, bo zmieniły sie wymagani w pracy pomógł kurs w speak up... te wszystkie programy multimedialne - pocztkowo strasznie sie bała apotem sie okazało, że to naorawdę działa! także polecam gorąco tą szkołę!
Odp: Jak nauczyć się angielskiego...
Napisano 24-06-2012 06:38
Potwierdzam, to świetna szkoła szególnie dla mało "chwytnego" odbiorcy :p Jak ja w temacie języka :p
Odp: Jak nauczyć się angielskiego...
Napisano 05-08-2012 20:53
, przez matthew99
ja nauczyłem się bardzo szybko metodą 1000 słów, już po ok 4 miesiącach rozumiem 80% języka angielskiego, bardzo dużo ludzie z tej metody korzysta, z resztą zobaczcie sobie na ten filmik gdzie gość o niej dokładnie mówi http://www.youtube.com/watch?v=-Y42PacZ2gk pozdrawiam !
pytanie:
odpowiedź: